Vítame Vás na stránke, ktoré slúži na prezentáciu našej chaty.

obr.1

Chata sa nachádza v turisticky atraktívnej oblasti kováčovských kúpelov, 4 km od Zvolena, v blízkosti termálneho kúpaliska kováčová. Cesta ku kúpalisku vedie lesným chodníkom a trvá približne 10 minút. Tato oblasť ponúka aj množstvo iných splôsobov na relax. Tie su rozpisane na spodku stranky.
 
 Kúpalisko
obr.2

Termálne kúpalisko Kováčová sa nachádza v údolí Hrona na východnom úpätí Kremnického pohoria, 5 km od mesta Zvolen. Návštevník tu nájde atraktívne prostredie, plavecký, detský a neplavecký bazén, športoviská s rôznymi zábavnými hrami a dostatočné množstvo občerstvovacích a stravovacích kapacít.
   V areáli sú k dispozícii šatne, sociálne zariadenia, rodinné kabínky, opaľovacie ležadlá, masérske služby a potešenie pre najmenších - 90 metrový tobogán. Na športoviskách si môžete zahrať stolný tenis, minigolf, plážový volejbal, minitenis, minifutbal, hádzanú. K dispozícii je vám aj kondičný bicykel a prírodná posilovňa.
 
 

Chata

Ponúkame Ubytovanie v dvoj, troj a štvorposteľovej izbe (9-lôžok). Dvoj - posteľová je umiestnená je umiestnená v samostatnej prístavbe (obr.3) s vlastnou chladičkou. Do troj (obr.4) a štvor posteľovej sa vstupuje cez terasu (obr.5) ke je umiestnený televízor a tiež veľká chladnička. Táto terasa slúži aj ako spoločenská miestnosť.

obr.3 obr.4 obr.5

Každá izba má vlastné kuchynské vybavenie (obr.6) a takisto paplóny obliečky a deky.

obr.6

Chata sa nachádza v príjemnom prostredí, s bohatou (s okrasného hľadiska) záhradou s posedením a s dvomi ohniskami (obr7-10)

obr.7 obr.8 obr.9 obr.10

Pri chate je možnosť bezproblémovo parkovať trom autám. V chate je teplá voda, záchod a sprcha.

Ceny

Izby prenajímame v týždňových intervaloch a to od nedele do soboty:
Ceny za noc:
2- posteľová 300,- Sk
3- posteľová 550,- Sk
4- posteľová 650,- SK

Kontakty

Adresa: Július Hrabušický, Chata 464 Kováčová pri Zvolene 962 37
E-mail: ezo@pos.sk
Tel: 0905 386 181, 0901 809 252, s ciech: 00421 905 386 181, 00421 901 809 252
 
 


Doprava

autobusová a vlaková doprava
do Zvolena (autobusová resp. vlaková stanica), odtiaľ miestnym autobusom

individuálna doprava (autom)
trasa A: Bratislava – Nitra – Žarnovica – Zvolen - Kováčová
trasa B: Trenčín – Prievidza – Žiar nad Hronom - Kováčová
trasa C: Čadca – Žilina – Martin – Banská Bystrica - Kováčová
trasa D: Šahy – Krupina – Zvolen - Kováčová
trasa E: Michalovce – Košice – Rožňava – Rimavská Sobota – Lučenec – Detva – Zvolen - Kováčová
medzinárodné trasy
 
 

Kúpaliská

Kováčová - Termálne kúpalisko
Mestské kúpele vo Zvolene – krytý a otvorený bazén, sauna, masáže, vaňové kúpele
Sliač – kúpeľný areál, termálna voda (letná sezóna)
Zvolen – kúpalisko „Neresnica“ – voda ohrievaná solárnymi kolektormi
Kremnica, Vyhne, Sklené Teplice, Detva

Iné aktivity

Významné kultúrne podujatia vo Zvolene a okolí:

Zámocké hry zvolenské
- konajú sa vždy v lete na nádvorí Zvolenského zámku za účasti popredných domácich a zahraničných činoherných a operných scén a sólistov
Akademický Zvolen
- letná súťažná prehliadka študentských folklórnych súborov z domova i zo zahraničia
Folklórne ľudové slávnosti pod Poľanou
- každoročná (mesiac júl) prehliadka domácich i zahraničných folklórnych ľudových súborov v amfiteátri v Detve

Športy:

Tenis
Kováčová
Sliač – kúpeľný areál (4 tenisové kurty)
Zvolen – Všešportový letný štadión, tenisová škola

Rybolov
Zvolenská priehrada
rieky Slatina a Hron

Športová streľba
Zvolenská slatina – športová strelnica Strieborník

Jazdectvo
Kováčová
Mičiná – jazdecký areál

Vyhliadkové lety

Očová – športový Aeroclub, aerotaxi, letecké dni
Sliač – Medzinárodné letisko Tri duby, charterové lety, aerotaxi

OKOLIE

Prekrásne a romantické okolie kúpeľov priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety za poznaním nášho krásneho kraja, ktorý razom očarí každého nášho návštevníka. Mnohí kúpeľní hostia si nedajú ujsť príležitosť zúčastniť sa poldenných výletov do okolia – je to návšteva historických banských miest ako Kremnica, Banská Štiavnica, alebo celodenné výlety do Nízkych a Vysokých Tatier.

Medzi najnajvštevovanejšie miesta v okolí Sliača možno zaradiť aj nasledovné mestá so svojimi pozoruhodnosťami:

ZVOLEN
Zvolen je okresné mesto a zároveň dopravný uzol stredného Slovenska. Mestské privilégiá mu v roku 1244 udelil uhorský kráľ Belo IV. Dominantou mesta je zámok, ktorý dal v 14. storočí vybudovať uhorský kráľ Ľudovít I. ako svoje poľovnícke sídlo. Z barokových úprav na zámku je zaujímavá najmä Kráľovská sieň, ktorá dostala začiatkom 18. storočia kazetový strop. V Jeho 78 poliach sú umiestnené portréty rímskych a habsburských cisárov. Dnes tu sídli pobočka Slovenskej národnej galérie s expozíciami starého mesta.
Divadlo Jozefa Gregora-Tajovského a jeho činohra sídli na Námestí SNP v budove so secesnou fasádou s vytesaným kamenným znakom mesta Zvolen.
Vlastivedné múzeum Zvolen so svojimi archeologickými expozíciami, historickým nábytkom, hodinami, sklom, porcelánom a ľudovým odevom neustále priťahuje pozornosť aj počas príležitosných krátkodobých tématických výstav.

PUSTÝ HRAD
Ruiny hradu z 13. storočia sa rozprestierajú na kopci oproti železničnej stanici vo Zvolene. Archeologické a rekonštrukčné práce v týchto miestach dokumentujú úžasnú rozlohu tohto mohutného stredovekého sídla (7,6 ha).

BOROVÁ HORA
Severná časť mesta medzi Zvolenom a Sliačom, kde takmer 45 ha plochy zaberá Arborétum Technickej univerzity vo Zvolene. Pestujú sa tu mnohé druhy domácich a cudzokrajných stromov a kríkov. Známe je najmä svojimi ružami (až 1200 druhov) a neveľkým kaktusáriom pri vchode.

KOVÁČOVÁ
Kováčová – prírodné liečivé kúpele zamerané na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a chorôb nervového pôvodu (stavy po úrazoch, zlomeninách a ortopedických operáciách, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice). Výdatný minerálny prameň s teplotou vody 47,7 °C.

BANSKÁ BYSTRICA
Táto súčasná metropola stredného Slovenska bola založená v roku 1255 ako starobylé banské mesto. Historické jadro mesta je pamiatkovou rezerváciou. Nachádza sa tu Pamätník – Múzeum Slovenského národného povstania, Stredoslovenské múzeum, Literárne a hudobné múzeum, Štátna opera, Bábkové divadlo, Hvezdáreň na Vartovke a mnohé galérie umenia.

HARMANEC
Kvapľová jaskyňa Izbica s dĺžkou chodieb 720 metrov patrí medzi obľúbené výletné ciele mnohých turistov.

HRONSEK
Malá obec neďaleko Sliača s jedinečným artikulárnym kostolom z roku 1725 a drevenou zvonicou. Kostol je postavený v škandinávskom štýle v tvare kríža, bez veže. Je celý z dreva, bez použitia jediného klinca, s kapacitou 1100 miest na sedenie. Celý objekt musel byť postavený v priebehu jedného roka.

BANSKÁ ŠTIAVNICA
Starobylé banské mesto európskeho významu (založené pred rokom 1238) vďaka bohatým zásobám zlata a striebra. Bola sídlom Baníckej školy v Európe (1735) a prvej Banskej akadémie vo svete (1762). Patrí medzi mestské pamiatkové rezervácie a od roku 1993 je zapísaná v Listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Medzi pozoruhodnosti patrí namjä Mestský hrad (Starý zámok), Nový zámok (expozícia protitureckých bojov na Slovensku), Banské múzeum v prírode (Skanzen) s expozíciou banskej techniky, a Galéria Jozefa Kollára. Prekrásne okolie, dotvorené Štiavnickými vrchmi s dominujúcim vrchom Sitno (1009 m), dopĺňajú jazerá, ktoré sú pozostatkom dômyselného vodohospodárskeho systému (Počúvadlo, Richňava, Klinger, Kolpachy, atď.).

ANTOL
Obec Antol sa nachádza v blízkosti Banskej Štiavnice. Známa je predovšetkým svojim prekrásnym barokovo-klasicistickým kaštieľom s kalendárovou symbolikou: 4 vchody – ročné obdobia, 12 komínov – mesiace, 52 izieb – týždne, 365 okien – dni, a 7 arkád – dni v týždni. V kaštieli sa okrem pozoruhodných interiérov a starožitného nábytku nachádza i expozitúra poľovníckeho múzea. Kaštieľ obklopuje rozsiahly lesopark s jazierkom, kaskádami, vodopádom, umelou jaskyňou a akvaduktom.

KREMNICA
Stredoveké mesto je známe svojim tradičným mincovníctvom a výsadami kráľovského banského mesta, udelenými v roku 1328. Kremnická mincovňa (založená v tom istom roku kráľom Karolom Robertom d´Anjou) je najstaršou mincovňou na svete a pracuje nepretržite od svojho založenia dodnes. Najvýraznejšou historickou pamiatkou mesta je Mestský hrad – komplex vytvorený opevnením, kostolom a radnicou. V meste sa nachádza Múzeum mincí a medailí s rôznymi expozíciami.